Pierwsza
wizyta

Leczenie dzieci

W Dentolandii leczymy dzieci w każdym wieku. Strach przed dentystą pojawia się na różnych etapach rozwoju naszych pociech. Dzieci boją się najczęściej bólu związanego z borowaniem oraz przeżycia czegoś zupełnie nowego, nieznanego. Bardzo duże znaczenie ma pierwsza wizyta u stomatologa dla dzieci. Pierwsze pozytywne wrażenie wróży zazwyczaj sukces leczenia natomiast pierwsze negatywne wspomnienie zapada w pamięć malucha na długo, a zaufanie bardzo trudno jest odbudować.

leczenie dzieci 2

leczenie dzieci


Pierwsza wizyta dziecka u dentysty w Dentolandii jest zazwyczaj wizytą adaptacyjną, podczas której mały pacjent ma okazję poznać nowe miejsce, gabinet, stomatologa i panie asystentki oraz pobawić się w kolorowym, wypełnionym zabawkami kąciku dziecięcym.

Na pierwszej wizycie poświęconej leczeniu staramy się odwrócić uwagę małego pacjenta bajkami, opowiadaniami, albo czekającą za wytrwałość nagrodą. Lecząc zęby posługujemy się wyrazami przyjaznymi dla dziecka tj. „czarodziejska różdżka, szczoteczka, gumeczka”. W ten sposób zdobywamy jego zaufanie i pomagamy mu oswoić się z narzędziami stomatologicznymi.

 „Dziecko jest pacjentem wyjątkowym, który wymaga dużo cierpliwości, uwagi oraz kreatywności”

Mali pacjenci poznają świat za pomocą zmysłu smaku, słuchu oraz dotyku. Ważne jest, aby przy współpracy z pacjentem szczególną uwagę zwrócić na komunikację niewerbalną. Istotą sukcesu są spokojne gesty oraz leczenie w formie zabawy. Celem Dentolandii jest bezbolesne leczenie zębów, zwalczanie próchnicy u dzieci, leczenie zębów mlecznych i stałych oraz korygowanie wad zgryzu.

U dzieci często duży strach wzbudza igła i strzykawka do podawania znieczulenia. W Dentolandii stosujemy znieczulenie komputerowe, w którym końcówka znieczulająca ma formę patyczka, w niczym nie przypominającego tradycyjnej strzykawki. Mali pacjenci, widząc patyczek nie mają złych skojarzeń i chętniej poddają się znieczuleniu. Bezbolesne leczenie zębów nie wzbudza u dziecka negatywnych emocji. Dzięki temu nasze dzieci szybko przyzwyczajają się do używanego podczas zabiegów sprzętu.

Dodatkowo w przypadku niespokojnych małych pacjentów stosujemy bezpieczny gaz rozweselający (podtlenek azotu), który ma działanie uspokajające i umożliwia podjęcie skutecznego leczenia. Podczas leczenia maluszki oglądają swoje ulubione bajki i najczęściej tylko je pamiętają po zakończonym zabiegu.

Leczenie wczesnej próchnicy u dzieci przeprowadzane jest bezbolesną metodą ozonoterapii, która pozwala zaoszczędzić dziecku nieprzyjemności związanych z „borowaniem”. Ozonowanie jest skutecznym zabiegiem profilaktycznym hamującym rozwój próchnicy i pozwalającym przez dłuższy czas utrzymać maluszkowi zdrowe zęby mleczne.