Pierwsza
wizyta

dr n. med. Izabela Walawender

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wydział stomatologii. Pracę zawodową łączę skutecznie z rozwojem naukowym. W 2012 roku rozpoczęłam studia doktoranckie na ŚUM w Katowicach, a w 2014 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. Jestem dyplomowanym specjalistą w zakresie stomatologii dziecięcej. Jestem autorem wielu publikacji naukowych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych dotyczących zarówno leczenia stomatologicznego jak i ortodontycznego.

lek. dent. Kamila Gądek

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny we Lwowie. Zagraniczny dyplom znostryfikowałam w Białymstoku. Od 2011 roku współpracuję z kliniką doktora Romana Borczyka, zyskujac tutaj doświadczenie i umiejętności. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje. Podążając za najnowszymi trendami w stomatologii, zapewniam swoim pacjentom skuteczność i wysoki komfort leczenia. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro pacjenta. W klinice zajmuję się leczeniem dzieci, stomatologią zachowawczą i periodontologią.

lek. dent. Agata Pleszyniak

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na kierunku lekarsko-dentystycznym. W roku 2005-2006 byłam nagrodzona stypendium naukowym. Podczas studiów byłam członkiem w naukowym kole ortodontycznym. W 2009r. zdobyłam drugie miejsce, w sesji stomatologicznej podczas czwartej międzynarodowej konferencji naukowej studentów i młodych lekarzy, za prace naukową „Złota proporcja w ocenie rysów twarzy”. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych celem zapewnienia jak największego komfortu i skuteczności leczenia swoich pacjentów. Wykorzystuje najnowocześniejsze metody i procedury leczenia oraz urządzenia diagnostyczne. W klinice specjalizuję się w stomatologii dziecięcej oraz stomatologii zachowawczej.

lek. dent. Sonia Sekuła

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowanym lekarzem dentystą oraz lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłam w życiu kół naukowych (m. in. Koła Chirurgii Stomatologicznej) oraz w zjazdach organizowanych z ramienia Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zdobyłam również II miejsce w sekcji stomatologicznej w ramach International Medical Student’s Conference. Publikacje mojego autorstwa prezentowane były w czasopismach takich jak „Przegląd Lekarski”, czy „Stomatologia współczesna”. Swoje kwalifikacje systematycznie poszerzam na licznych sympozjach oraz kursach. W klinice Doktora Borczyka zajmuję się zarówno stomatologią ogólną, jak i pracą z dziećmi, na pierwszym miejscu stawiając dobro oraz komfort Pacjenta.

W wolnych chwilach zajmuję się fotografią – zdobyłam srebrny medal Fotoklubu RP na Międzynarodowym Salonie Fotografii Artystycznej Lekarzy. Pasjonuję się motoryzacją, podróżami – w szczególności turystyką motocyklową oraz sportami zimowymi. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w wolnych chwilach gram na fortepianie.

lek. dent. Anna Ratoń

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas studiów byłam członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii gdzie pełniłam funkcję koordynatora do spraw szkoleń oraz reprezentanta oddziału PTSS Gdańsk na forum ogólnopolskim. Staż podyplomowy odbyłam w Krakowie, gdzie nauczyłam się pracy zespołowej.
Dzięki dużej ilości Pacjentów oraz wysokim standardom leczenia nabyłam doświadczenie i rozwinęłam umiejętności praktyczne, które wykorzystuje w swojej codziennej pracy.
Nieustannie kładę duży nacisk na podnoszenie swoich kwalifikacji i doskonalenie umiejętności zawodowych, czego dowodem jest uczestnictwo w licznych kursach i sympozjach stomatologicznych. Stałe dokształcanie się pozwala mi leczyć pacjentów według najnowszych trendów.
W 2015r rozpoczęłam studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. W pracy do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Jestem osobą otwartą z dużymi pokładami empatii i zrozumienia.
Najważniejsza jest dla mnie satysfakcja i uśmiech Pacjenta. W Klinice Doktora Borczyka zajmuję się stomatologią dorosłych jak i najmłodszych Pacjentów.

Jestem także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, gdzie ukończyłam klasę fortepianu. W chwilach wolnych od pracy lubię żeglować, grać w tenisa, jeździć konno oraz podróżować.

Dr n. med. Dawid Borowik

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu, podyplomowych studiów Zarządzania w służbie zdrowia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz podyplomowych menadżerskich MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członkiem Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz wolontariuszem Maltańskiej Służby Medycznej. Bogate doświadczenie zdobyłem w szpitalach województwa śląskiego oraz (w latach 2004-2006) w Szpitalu Klinicznym w Stuhlingen w Niemczech. Od 2009 roku pracuję w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu w Oddziale Klinicznym Kardioanestezji i Intensywnej Terapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie prowadzę znieczulenia do operacji serca i naczyń, przeszczepów serca i płuc, prowadzę pacjentów w oddziałach pooperacyjnych i intensywnej terapii.

Poza pracą, jestem aktywnym członkiem Ruchu Światło Życie rejonu tarnogórskiego, chórzystą w chórze Fresco oraz uczestnikiem Amatorskiej Sekcji Tenisa Stołowego w Tarnowskich Górach. Wspólnie z żoną zajmuję się projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Kocham grę na gitarze, książki, filmy, podróże i dobrą kuchnię. Poza tenisem, znajduje czas na pływanie i piłkę nożną.